A tervezőgrafika BA specializációin a hallgató biztos szakmai alapokat szerez, egyfelől az általános vizualitás kérdéseivel foglalkozó elméleti, másfelől technológiai jellegű ismereteket sajátít el, melyeket aztán – az alapképzésre következetesen felépített – mesterképzésben tovább tud fejleszteni, kialakítva egy érett, autonóm tervezői – tervezőgrafikus, animátor és webfejlesztő – attitűdöt.
Alkalmassági vizsga
A felvételire jelentkező nyújtson be egy mappában maximum 100 x 70 cm méretű saját készítésű tanulmányrajzot, festményt, grafikát, computer printet, fotót stb. A bemutatott komplex munkák száma ne haladja meg a 25 darabot (külön kis vázlatok, jegyzetek nem számítanak; Vázlatfüzetek, könyvek, Sketch-book és sorozatok is egy-egy darabnak), és ne legyen kevesebb 5 darabnál. Ha vannak digitális mozgóképes (film, animáció stb.) alkotásai azokat pendrive-on kell hozni/beadni. A jelentkező úgy állítsa össze a mappáját, hogy a felvételi bizottság tagjai a lehető legteljesebb képet kaphassák a felvételiző eddigi pályájáról, szakirányú tevékenységéről, felkészültségi szintjéről, vizuális látásmódjáról és gondolkozásmódjáról.
A mappa anyagát szakmai bizottság értékeli. Az alkalmassági vizsga értékelése „megfelelt” vagy „nem felelt meg” minősítés lehet. Az alkalmassági vizsga kizáró jellegű, aki „nem felelt meg” minősítést szerzett, gyakorlati vizsgát nem tehet. Aki az alkalmassági vizsgán „megfelelt”, tovább jut a második fordulóra.
Gyakorlati vizsga
A gyakorlati vizsgán 0-200 pont szerezhető összesen.
Első nap
Rajzi feladatok megoldása:
Kötelező tanulmányrajz tér-, tárgy- és alakábrázolás (szén, ceruza, tus stb.) monokróm és színes változatban, különös figyelemmel a kompozíció, arányok, nézőpontválasztás és a színek használatára, 0-70 pont.
Szakmai tervezési, ábrázolási feladatok, 0-70 pont.
Második nap
Elbeszélgetés és mappaértékelés:
A mappaértékelésre maximum 25 darab munkát várunk (külön kis vázlatok, jegyzetek nem számítanak; vázlatfüzetek, könyvek, sketch-book és sorozatok is egy-egy darabnak), lehetőleg 5 tanulmányt (csendélet, portré, félalak, egész alakos tanulmány) és a többi szakmai munkát. Ha vannak digitális mozgóképes alkotásai azokat laptopn vagy pendrive-on kell hozni/beadni. A hozott szakmai munkák és szakmai portfólió bemutatása a jelentkező szakmai érdeklődésének megfelelően (tervezőgrafikai munkák, plakátok, számítógépes nyomatok, animációs filmek, weblaptervek) történjen.
A mappaértékelés folyamán a felvételiző szakmai- és művészettörténeti ismereteiről, tájékozottságáról nyújt képet a felvételi bizottság számára beszélgetés formájában, 0-60 pont.
A felvételi során maximum 100 pontot lehet elérni. A gyakorlati vizsgán maximum 90 pont szerezhető. Többletpont maximum 10 pont.