Publikáció: 2018. május 16. szerda
A Slow Film Fesztivál szélesre tárta kapuit --- Francia, cseh, észt, svájci, román és magyar filmeket díjaztak a hétvégén végetért Slow Film Fesztiválon, a diákok és diákfilmesek 4. alkalommal, és eddigi legmagasabb részvétellel megrendezett nemzetközi találkozóján. A fesztivált az Eszterházy Károly Egyetem a Budapesti Metropolitan Egyetemmel közösen szervezte, az Agria Film Kft támogatásával a felújított Uránia moziban, ahová minden eddiginél több országból érkeztek filmek és vendégek.
A fesztivál fődíját a francia PANTHEON című filmnek, Ange-Régis Hounkpatin alkotásának ítélte oda a holland, angol, német és magyar filmes szakemberekből álló nemzetközi zsűri.
A legjobb kisjátékfilm díját a LAST CALL, Kis Hajni SZFE-n készült diplomamunkája nyerte. A legjobb dokumentumfilm THOMAS HISEM UTOLSÓ NAPJA A BÁNYÁBAN című alkotás lett, Jindrich Andrs rendezésében és a prágai FAMU produkciójában. Az animációs verseny díját Aggie Pak Yee Lee MUTEUM című, az Észt Művészeti Akadémián készült diplomamunkája nyerte el.
Két kategóriában egy hallgatókból álló zsűri döntött. A legjobb Erasmus film díját Noll-Batek Kristóf rendezésének, az I WAS HERE ONCE BEFORE című kisjátékfilmnek ítélte oda a diákzsűri. A film az Eszterházy Károly Egyetem és a bukaresti UNATC koprodukciójában készült, követhető példáját mutatva két szomszédos ország diákjai és intézményei sikeres együttműködésének. A legjobb egyperces film díját egy svájci animáció, a KAKUKK nyerte, Aline Höchli rendezésében. A Slow Film Fesztivál közönségdíját ugyancsak a LAST CALL című kisjátékfilm, Kis Hajni rendezése vihette haza.
A Slow Film Fesztivál az idén először az Eszterházy Károly Egyetemen már hagyományosnak mondható Nemzetközi Hét (International Week/IW) programjaival párhuzamosan került megrendezésre. A két nemzetközi közönségre is számot tartó rendezvény tematikájában is jól összekapcsolódott. Az International Week központi témája a „Prezentáció-önprezentáció” volt, amely az Erasmus kategóriába nevezett filmek tematikáját is adta, hiszen a Magyarországon tanuló külföldi hallgatók saját nézőpontjukból mutatták be itteni élményeiket.
A fesztiválhoz egy két napos szabadegyetem is társult, amelyen szintén magas volt a részvételi arány. Alessandro de Rosa olasz zeneszerző előadásán a filmzenéről, Margaret Glover, Londonból érkezett dramaturg, producer előadásán a forgatókönyvírás alapjairól hallhattak a részvevők, illetve alakíthatták ki csoportmunkában az általuk helyben megtervezett film „premisszáját” (a történetmesélés kiindulópontját).
új zeneművek két alkalommal, két helyszínen
- A mágikus nyúlpörkölt...
44. Lengyel Játékfilmszemle
Transzkulturalizmus és bilingvizmus tematikájú nemzetközi tudományos konferencia
az Otthonunk Miskolc Programban
hollywoodi "digitális újjászületés"
egy-egy előadást tartott az orosz illetve a magyar film transznacionális vonásairól
Mózes Gergely interjúja a ContextUs-on
I. Fényterelők – fotó és film alkotótábor
A Mozgóképművészeti és Kommunikációs Tanszék oktatójának kitüntetése
A Római Magyar Akadémia és az Erasmus plusz program keretében
A június 19-től 23-ig zajló, kétévente megrendezett nemzetközi kecskeméti animációs filmfesztiválon kollégáink több vonatkozásban is érintettek:
A Mozgóképművészeti és Kommunikációs Tanszék felvételi előkészítő foglalkozásai a hétvégén befejeződtek.
2019. május 7-10. Helyszín: Uránia mozi (Eger, Széchenyi út 14.)
A 15. MelLearN Lifelong Learning Nemzetközi Konferenciát - amely az idei évben a Felsőoktatási innovációk a tanulás korában: a digitalizáció, képességfejlesztés és a hálózatosodás kihívásai címet kapta -, 2019. április 25-26-án a Dunaújvárosi Egyetemen rendezték meg.
Mozgóképes és középiskolások közös programja
Fiatal filmesek nemzetközi találkozója a Pozsonyi Színművészeti Akadémián
“Digital Media and Hungarian American Women’s Migration Narratives”
Mestereinek művei is bekerültek a Magyar Nemzeti Filmalap-Filmarchívum Alapfilmjei közé
Az Eszterházy Károly Egyetem mozgóképes hallgatói is neveztek az M5 kulturális csatorna pályázati felhívásán.
- diákok és diákfilmek V. nemzetközi találkozója - Eger, 2019. május 8-11.
Az Eszterházy Károly Egyetem felvételi előkészítőt indít a Képalkotás BA szak Mozgóképkultúra és média szakirányára
2019. február 19-én 19 órakor a Mozgóképművészeti és Kommunikációs Tanszék mestertanára, Borbás Dávid mutatja be új, Buszsofőr című kisjátékfilmjét az Észt Intézet Magvető Café-jában.
2018. január 22-én - MOZGÓKÉPMŰVÉSZETI ÉS KOMMUNIKÁCIÓS TANSZÉK
Az esemény keretében megismerkedhetsz leendő hallgatótársaiddal, tanáraiddal, és bepillantást nyerhetsz a nálunk folyó munkába stúdióinkban, műhelyeinkben.
Az alacsony költségvetésű filmalkotások beszédhangjának és zörejvilágának szakszerű rögzítése
Az RTL Klub, a TV2, a Mozi+, a Prime és a Super TV2 összesen közel harminc alkalommal sugározza e hónap tizenötödikéig Magyar Bálint és Sárándi Dávid VMI -s hallgatóink reklámszpotját
A Filmtekercsnél lehetőséget adunk neked elvégezni egy különleges újságírói gyakornoki programot!
2018. május 16-án és 17-én rendezték meg Varsóban a Values in European educational systems című nemzetközi konferenciát. A rendezvény a Stefan Wyszyński Kardinális Egyetem (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) Pedagógiai Kara fennálásának 10. évfordulója tiszteletére jött létre lengyel, olasz, német és litván előadókkal.
Záhonyi-Ábel Márk, a Mozgóképkultúra Tanszék oktatója 2018. május 7. és 9. között az Erasmus+ oktatói mobilitási program keretein belül tanulmányúton vett részt Kolozsváron.
Szerdán elstartolt a IV. Slow Film Fesztivál, melynek idén újra az Uránia Mozi ad otthont.
Idén az Eszterházy Károly Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem közösen szervezi meg a Slow Film Fesztivált Egerben. A diákfilmesek találkozójára öt kategóriában lehet nevezni.
A verseny célja az volt, hogy fiatalok egy fiatalokat érintő társadalmi problémát kiválasztva innovatív megoldási tervet készítsenek.
Az Eszterházy Károly Egyetem Egri Campusán, az A épület 302-es vetítőtermében április 24-én 14 órakor együttműködő partnerünk, a Magyar Nemzeti Filmarchívum/Filmalap munkatársai vezetik be az érdeklődőket a filmrestaurálás és archiválás különleges világába, kihívásaiba, a nemzeti mozgóképkincs megőrzésének összetett programjába.
A tanulmány arra tesz kísérletet, hogy feltérképezze azokat a gyakorlatokat és stratégiákat, amelyeket egyetemista diákok a filmről való gondolkodásukban működtetnek.
A First-Time Filmmakers Showcase filmfesztivál Short Live Action Narratives kategóriájának díját nyerte el Mozgóképkultúra és Médiaismeret BA-szakos hallgatóink MAGAMBA ZÁRVA című kisjátékfilmje!
Szíjártó Imre írása a Filmvilágban
A média-, mozgókép- és kommunikációtanár szakos hallgatók 2018. november 9-én tanulmányi kiránduláson vettek részt Budapesten.
Képalkotás - Mozgókép BA ⇾ Média-, Mozgókép- és Kommunikációtanár MA ⇾ Televíziós Műsorkészítő FOSZ ⇾ Eger ⇾ 2018.01.23
Bollók Csaba forgatókönyvírói kurzusa
Exkluzív tárlatvezetés BOLLÓK Csaba filmrendezővel a Tarkovszkij – Emlékek tükre című kiállításon
Gratulálunk Dr. Habil. Szíjártó Imre PhD. oktatónk egyetemi tanári kinevezéséhez
Friss diplomafilmekből mutatunk rövid ízelítőt YouTube-csatornánkon
Az Eszterházy Károly Egyetem felvételi előkészítőt indít a Képalkotás BA szak Mozgóképkultúra és média szakirányára:
Sok érdeklődőt vonzó, izgalmas előadást és gyakorlatot láthattak a hallgatók.
Geda Viktor mozgóképkultúra szakos, tavaly végzett hallgatónk Most már alig vagyunk című diploma-dokumentumfilmjével harmadik helyet ért el a november eleji „Cégér” Wekerlei Filmfesztiválon.