Oktatónk, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról

Publikáció: 2019. január 17. csütörtök

Megjelent intézetünk oktatója, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról a Világok között című kiállítás katalógusában.

Az 1908–1941 között élt Vajda – a hazai művészettörténészek konszenzusos megítélése szerint – a modern magyar képzőművészet meghatározó, sokak szerint a legfontosabb képviselője, aki szorosan kötődött Szentendréhez. Eddigi legteljesebb – túlzás nélkül: nemzetközi jelentőségű – tárlatán mintegy százötven alkotását láthatja a közönség (köztük több művet első alkalommal) a szentendrei Ferenczy Múzeumban.
A tárlat előkészítését egy 2016 márciusában megalakult kutatócsoport végezte, melynek Boros Lili is tagja volt. A kiállítás 2018. március 31-ig látogatható.

(Fotó: Deim Balázs)

#VMIajánló #vizualisneveleseger #muveszetelmeleteger #visualeducationeger #arttheoryeger #visualeger #visualartsinstitute #vmieger #vizualismuveszetiintezet #publikacio #publication

Diákjaink a VI. Hajdúnánási Ifjúsági Alkotótáborban

VI. Hajdúnánási Ifjúsági Művésztelep

Diákjaink a VI. Hajdúnánási Ifjúsági Alkotótáborban

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról

A művész Tévé, Tűz, Malevics – Fényképek kamera nélkül c. kiállításához kapcsolódó kötetben olvasható oktatónk tanulmánya

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról

Balázs Kata oktatónk az Artmagazin különszámában

A VMI oktatója, Balázs Kata művészettörténész több szöveg szerzőjeként szerepel az Artmagazin januárban megjelent Nyolcvanas évek-különszámában, amelynek szerkesztésében is részt vett.

Balázs Kata oktatónk az Artmagazin különszámában

VINYL - Vizuális nevelés és közösségi művészet városi térben

Dr. OROSZ CSABA képzőművész, a Vizuális Művészeti Intézet egyetemi docensének előadása

VINYL - Vizuális nevelés és közösségi művészet városi térben