Szín-biózis II.

Publikáció: 2020. október 2. péntek

A Magyar Festészet Napját 2002-től "ünnepeljük" kiállítások megrendezésével. Az ország különböző helyszínein látható tárlatok a festők védőszentjének, Szent Lukács névnapjának (október 18.) időszakára esnek.
2018 októberében Eger volt a Magyar Festészet fővárosa, hiszen a Magyar Festészet Napja fő rendezvényét az egri Kepes Intézetben tartották. Tavaly, hagyományteremtő céllal elkezdtünk egy különleges, évente ismétlődő sorozatot Szín-biózis címmel. Minden évben meghívunk a Magyar Festészet Napjára egy művészeti felsőoktatási intézmény hallgatóit, hogy az egri Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézetének festő szakos hallgatóival közösen mutatkozzanak be. A Szín-biózis ebben az esetben a közös nyelvre, a vizualitásra, a festészetre utal. A kiállítás koncepciója nagyon egyszerű, a legfrissebb hallgatói munkák kerülnek bemutatásra a Kepes Intézet falain. Idén a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő hallgatóit látjuk vendégül.
/
az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszék és a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festő Tanszék hallgatóinak a Magyar Festészet Napja keretében rendezett közös kiállítása.
Magyar Képzőművészeti Egyetem:
Csapó Dóra, Horváth László, Kolompár József, Korom Vivien, Kovács Richárd, Lőwenberger Patrik, Pataki Luca Eszter, Rofrics Richárd, Szarka Boglárka, Szentesi Katalin, Varga Andrea, Viemann Rozália
Eszterházy Károly Egyetem:
Bartók Róbert, Csernus Luca, Éles Melinda, Gaál Milica, Katona Lili, Lukács Máté, Majnár Mónika, Siklódi Fruzsina, Szűcs Szimonetta, Tomecz Dániel, Vigh Virág,
megnyitó: október 8. 17 óra
köszöntőt mond: Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona rektor
/
megnyitja: Dr. Habil Ferenczy Zsolt DLA tanszékvezető, egyetemi docens EKE VMI Képzőművészeti Tanszék,
és Dr. Habil Ötvös Zoltán DLA mb. tanszékvezető, egyetemi docens MKE Festő Tanszék
/
Tárlatvezetés: 2020 11. 05. 17 óra, Dr.Rieder Gábor adjunktus, művészettörténész
/
helyszín: Kepes Intézet 3300 Eger Széchenyi u. 16.
/
A kiállítás a járványügyi helyzetre való tekintettel csak maszk viselésével látogatható.
Megtekinthető: 2020. 10.08. - 11.06.-ig

Esemény linkje:

ITDK őszi forduló 2020

November 25-én lezajlott az ITDK őszi fordulója

ITDK őszi forduló 2020

Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat

NYÍLT NAP

VIRTUÁLIS NYÍLT NAP A VIZUÁLIS MŰVÉSZETI INTÉZETBEN 2021 január 28.-án 15:30-tól

NYÍLT NAP

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

Creative Arts Festival ( JICAF) Term of Reference (TOR)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A kortárs fotográfia intézményrendszere

Csizik Balázs fotográfus online előadása

A kortárs fotográfia intézményrendszere

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

PINCE CALL 2021

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

Már látogatható a XXVIII. Miskolci Grafikai Triennálé. Az ünnepélyes díjátadó július 25-én 11.00 órakor lesz, ahol többek között a VMI által alapított díj is átadásra kerül!

A VMI négy oktatója, Csontó Lajos, Kótai Tamás, Orosz Csaba, Zéman Zoltán, és két hallgatója, Bíró Gergő, Tóth Vivien is részt vesz a kiállításon

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria 2020. decemberében rendezi meg a jubileumi, XXV. Miskolci Téli Tárlatot.

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

A koronavírus elleni védekezés érdekében hozott kormányrendelet kapcsán az Eszterházy Károly Egyetem rendkívüli tanítási szünetet rendel el.

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

Télűző maszkégetés

Télbúcsúztató tüzes dáridó

Télűző maszkégetés

Könyvbemutató

az Emancipáció című konferencia keretében.

Könyvbemutató

TÜKÖR ÁLTAL