Budapest Art Week keretében: Enigma

Publikáció: 2020. szeptember 16. szerda

A rejtély és a talány fontos kifejezőeszköze a művészetnek. Egy műnek éppen annyira fontos része lehet az, amit elhagyunk belőle, mint amit láthatóan a részévé teszünk. Furcsa paradoxon ez. Egy mű olyan helyzetet teremt ahol a racionális az irracionálissal találkozik és valami egészen más születik, mint ami azelőtt létezett. Horváth Dániel festményeire is jellemzőek a titokzatos helyzetek, a szokatlan jelenléte, a megszokott hiánya.
Az idén 40. Életévét betöltő festőművész már 15 éve aktív részttvevője a magyarországi képzőművészeti életnek. Titokzatos világa irónikus, melankolikus és reménnyel teli. Képei történeteket mesélnek nekünk a művészetről, az életről és legfőképpen rólunk, emberekről.
A BudapestArtWeek egy 2016-ban indult kezdeményezés, mely a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül kínál kiemelkedő képzőművészeti programokat olyan intézményeket ajánlva, amelyek magas szintű képzőművészetet nyújtanak a közönségnek. Idén első alkalommal az UP Galériát és a résztvevő intézmények közé választották.
Támogatta az Újpesti Önkormányzat.

Az esemény linkje:

Kortárs művészeti pályázatok a Fővárosi Nagycirkuszban

Nemzeti Cirkuszművészeti Központ kortárs művészeti pályázatai

Kortárs művészeti pályázatok a Fővárosi Nagycirkuszban

Szín-Biózis II. - Dr. Rieder Gábor tárlatvezetése

Az október 8.-án megnyílt Szín-biózis II. kiállítás tárlatvezetése Dr. Rieder Gáborral.

Szín-Biózis II. - Dr. Rieder Gábor tárlatvezetése

Szín-biózis II.

az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszék és a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festő Tanszék hallgatóinak a Magyar Festészet Napja keretében rendezett közös kiállítása.

Szín-biózis II.

Végre tanulhatunk valamit

Nagyszabású kiállítás a Kincsem Palotában

Végre tanulhatunk valamit

FELVMI

Szeretnél Egerben tanulni? Akkor próbáld ki a FELVMI nevű játékunkat!

FELVMI

Gratulálunk Csontó Lajosnak

Az egyetemen végzett kiemelkedő munkája elismeréseként tegnap vehette át az Eszterházy Károly Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Karának Tanácsa által adományozott Művészeti Díjat!

Gratulálunk Csontó Lajosnak

„Kívülállóként, mégis jelen lenni”

Interjú Szigeti G Csongor képzőművésszel, intézetünk oktatójával

„Kívülállóként, mégis jelen lenni”

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

Creative Arts Festival ( JICAF) Term of Reference (TOR)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A kortárs fotográfia intézményrendszere

Csizik Balázs fotográfus online előadása

A kortárs fotográfia intézményrendszere

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

PINCE CALL 2021

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

Már látogatható a XXVIII. Miskolci Grafikai Triennálé. Az ünnepélyes díjátadó július 25-én 11.00 órakor lesz, ahol többek között a VMI által alapított díj is átadásra kerül!

A VMI négy oktatója, Csontó Lajos, Kótai Tamás, Orosz Csaba, Zéman Zoltán, és két hallgatója, Bíró Gergő, Tóth Vivien is részt vesz a kiállításon

Új kiállítás nyílt a debreceni Modemben

A kiállítás kurátora Dr.Süli-Zakar Szabolcs tanszékvezető egyetemi docens, intézetünk oktatója

Új kiállítás nyílt a debreceni Modemben

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria 2020. decemberében rendezi meg a jubileumi, XXV. Miskolci Téli Tárlatot.

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

A koronavírus elleni védekezés érdekében hozott kormányrendelet kapcsán az Eszterházy Károly Egyetem rendkívüli tanítási szünetet rendel el.

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

Télűző maszkégetés

Télbúcsúztató tüzes dáridó

Télűző maszkégetés

Könyvbemutató

az Emancipáció című konferencia keretében.

Könyvbemutató

TÜKÖR ÁLTAL

Faa Balázs kiállítása

TÜKÖR ÁLTAL

Bővített mondat

Csontó Lajos kiállítása

Bővített mondat

6. Székelyföldi Grafikai Biennálé, Sepsiszentgyörgy, 2020

Pályázati felhívás!

6. Székelyföldi Grafikai Biennálé, Sepsiszentgyörgy, 2020

BÉKÉS KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!