Budapest Art Week keretében: Enigma

Publikáció: 2020. szeptember 16. szerda

A rejtély és a talány fontos kifejezőeszköze a művészetnek. Egy műnek éppen annyira fontos része lehet az, amit elhagyunk belőle, mint amit láthatóan a részévé teszünk. Furcsa paradoxon ez. Egy mű olyan helyzetet teremt ahol a racionális az irracionálissal találkozik és valami egészen más születik, mint ami azelőtt létezett. Horváth Dániel festményeire is jellemzőek a titokzatos helyzetek, a szokatlan jelenléte, a megszokott hiánya.
Az idén 40. Életévét betöltő festőművész már 15 éve aktív részttvevője a magyarországi képzőművészeti életnek. Titokzatos világa irónikus, melankolikus és reménnyel teli. Képei történeteket mesélnek nekünk a művészetről, az életről és legfőképpen rólunk, emberekről.
A BudapestArtWeek egy 2016-ban indult kezdeményezés, mely a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül kínál kiemelkedő képzőművészeti programokat olyan intézményeket ajánlva, amelyek magas szintű képzőművészetet nyújtanak a közönségnek. Idén első alkalommal az UP Galériát és a résztvevő intézmények közé választották.
Támogatta az Újpesti Önkormányzat.

Az esemény linkje:

ITDK őszi forduló 2020

November 25-én lezajlott az ITDK őszi fordulója

ITDK őszi forduló 2020

Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat

NYÍLT NAP

FELVÉTELRŐL A JANUÁRI VIRTUÁLIS NYÍLT NAPUNK

NYÍLT NAP

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

Creative Arts Festival ( JICAF) Term of Reference (TOR)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A kortárs fotográfia intézményrendszere

Csizik Balázs fotográfus online előadása

A kortárs fotográfia intézményrendszere

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

PINCE CALL 2021

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

Már látogatható a XXVIII. Miskolci Grafikai Triennálé. Az ünnepélyes díjátadó július 25-én 11.00 órakor lesz, ahol többek között a VMI által alapított díj is átadásra kerül!

A VMI négy oktatója, Csontó Lajos, Kótai Tamás, Orosz Csaba, Zéman Zoltán, és két hallgatója, Bíró Gergő, Tóth Vivien is részt vesz a kiállításon

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria 2020. decemberében rendezi meg a jubileumi, XXV. Miskolci Téli Tárlatot.

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

A koronavírus elleni védekezés érdekében hozott kormányrendelet kapcsán az Eszterházy Károly Egyetem rendkívüli tanítási szünetet rendel el.

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

Télűző maszkégetés