Gratulálunk Virág Ágnesnek, a Vizuális Nevelés és Művészetelmélet Tanszék oktatójának

Publikáció: 2021. április 27. kedd

– Az egri Eszterházy Egyetem Vizuális Művészeti Intézetének oktatójaként és a budapesti Corvinus Egyetem Szociológia és Kommunikációtudomány Doktori Iskolájának hallgatójaként jelentkeztem a Politikatudományi Intézet pályázatára. Mindennek célja az, hogy egy kéziratomon dolgozzak Bene Márton viselkedéskutató mentorálásával. A cél nem kevesebb, mint a kézirat leadása bírálatra az Intersections. East European Journal of Society and Politics című szaklaphoz. Számomra ez azért is jelentős, mert ez az első alkalom, hogy a politikatudomány területén és kelet-közép európai közegben jelenhet meg cikkem, amennyiben eredményesen sikerül azt javítani. Az ösztöndíj a tanulásról szól, a közös munkáról és az esélyről a nemzetközi megjelenésre – osztotta meg velünk Virág Ágnes.  (https://www.uni-eszterhazy.hu/hu/egyetem/egyetem/hirek-1048/c/virag-agnes-oktatonk-is-a-dijazottak-kozott )

A Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézete által kiírt alkotói pályázat 2021-es év első félév nyertesei

Virág Ágnes (Eszterházy Károly Egyetem) „Emotional Parliamentary Lions: Evaluative Metonymy Complexes in Editorial Cartoons” témában (konzulens: Bene Márton),

valamint Hadászi Szabolcs (Corvinus Egyetem) „A szavazás és a bizalom kapcsolata Magyarországon” témában (konzulens: Boda Zsolt).

A virtuális díjátadó 2021. április 27-én volt. Gratulálunk!

We are happy to present the winners of the Publication Scholarship Prize 2021:

Ágnes Virág (Eszterházy Károly University) with the manuscript ‘Emotional Parliamentary Lions: Evaluative Metonymy Complexes in Editorial Cartoons” (supervisor: Márton Bene)

and Szabolcs Hadászi (Corvinus University) on the topic ‘The relationship between voting and trust in Hungary’ (supervisor: Zsolt Boda). The virtual awards ceremony was held on April 27, 2021. Congratulations!

The transformative power of art, in the prison system

Introducing the Erasmus + project "Arts of Freedom"

The transformative power of art, in the prison system

A művészet átalakító ereje a börtön rendszerében / The transformative power of art, in the prison system

Bemutatjuk az Erasmus + "Arts of Freedom"azaz „A szabadság művészete” projektjét / Introducing the Erasmus + project "Arts of Freedom"

Egyenlőség, egyenlőtlenség - ok vagy következmény?

KONTRA-POSZT A Magyar Filozófiai Társaság és a FUGA közös, nyilvános előadás- és vitasorozata

Egyenlőség, egyenlőtlenség - ok vagy következmény?

Isten láthatatlan arca

Dr. Széplaky Gerda Phd egyetemi docens előadása 2021.09.08. szerda 10:00 Líceum, Kápolna

Isten láthatatlan arca

LÁTÓTÉR!

Új, nyilvános fórumunk a Facebookon!

LÁTÓTÉR!

Műtárgyak Éjszakája tárlatvezetés /// Emlékmodellek

Dr.Boros Lili tárlatvezetése Asztalos Zsolt, Emlékmodellek című kiállításán/Kiscelli Múzeum

Műtárgyak Éjszakája tárlatvezetés /// Emlékmodellek

Megjelent intézetünk oktatójának, Dr. Boros Lilinek Konok Tamásról szóló tanulmánya

a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum Vers l'infini című katalógusában.

Dr. Lili Boros PHD: Lajos Vajda and the Russian Idea of Universalism

Dr.Boros Lili PHD művészettörténész, egyetemi docens tanulmánya az Art East / Central online kiadványban

Dr. Lili Boros PHD: Lajos Vajda and the Russian Idea of Universalism

EGERVÁRI JÚLIA: KÖRNYEZETI SZEMPONTOK ÉS VIZUÁLIS NEVELÉS: TERMÉSZETMŰVÉSZETI PROJEKTEK

„VADON – VÁROS – VIRTUÁLIS VALÓSÁG: KÖRNYEZETESZTÉTIKAI KÖZELÍTÉSEK” ON-LINE KONFERENCIA

Art unboxed - megbontjuk a rendet 8 / A MODEM eseménye /

beszélgetés Szabics Ágnessel és Orosz Csabával

Art unboxed - megbontjuk a rendet 8 / A MODEM eseménye /

"Emancipáció - tegnap és ma"

Megjelent a Performativitás Kutatócsoport utolsó tanulmánykötete.

"Emancipáció - tegnap és ma"

FUGA mikrokozmosz 271: Széplaky Gerda,

Széplaky Gerda filozófus, esztéta a performativitásról

FUGA mikrokozmosz 271: Széplaky Gerda,