Oktatónk, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról

Publikáció: 2019. január 17. csütörtök

Megjelent intézetünk oktatója, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról a Világok között című kiállítás katalógusában.

Az 1908–1941 között élt Vajda – a hazai művészettörténészek konszenzusos megítélése szerint – a modern magyar képzőművészet meghatározó, sokak szerint a legfontosabb képviselője, aki szorosan kötődött Szentendréhez. Eddigi legteljesebb – túlzás nélkül: nemzetközi jelentőségű – tárlatán mintegy százötven alkotását láthatja a közönség (köztük több művet első alkalommal) a szentendrei Ferenczy Múzeumban.
A tárlat előkészítését egy 2016 márciusában megalakult kutatócsoport végezte, melynek Boros Lili is tagja volt. A kiállítás 2018. március 31-ig látogatható.

(Fotó: Deim Balázs)

#VMIajánló #vizualisneveleseger #muveszetelmeleteger #visualeducationeger #arttheoryeger #visualeger #visualartsinstitute #vmieger #vizualismuveszetiintezet #publikacio #publication

Mint minden nehézség, ez is arra jó, hogy fejlődjünk

Interjú Dr. Orosz Csabával a pedagógusnap alkalmából