Kápolna x Szigeti G. Csongor: The Eyes / Nanoevents

Szigeti G. Csongor: The Eyes
2020.11.07-08. @ NANOEVENTS
11:00-20:00 KÁPOLNA
1026 Budapest, Kelemen László u. 13.
www.kapolna.org
>> Az esemény a NANOEVENTS városi eseménysorozat hivatalos programja. <<
A The Eye / A művész lát téged c. videó- és objektsorozatában Szigeti Gábor Csongor a művész,mint megfigyelő, a társadalom különleges, mindenhol jelen lévő "szenzoraként" jelenik meg a Kápolna különböző szegleteiben. Miközben megfigyelik nézőjüket, a kiállított művek egyúttal önnön médiumává is avatják alkotójukat. A térspecifikus elrendezés és a munkák „fürkésző tekintete” játékos kísérlet az ismert szakrális háromszög-szimbólum aktualizálására és annak mozgóképes, valamint interaktív adaptációjára.
A 2013 óta különböző köztéri beavatkozásként, többféle helyszínen és változó méretben fel-felbukkanó számozott The Eye sorozat 4.1 számú installációja a Kápolna Collection kölcsönözhető darabjaként akár otthoni vagy más rendezvényterekben is kiállítható lehet.
Szigeti Gábor Csongor médiaművész, grafikus. A Magyar Képzőművészeti Egyetem intermédia szakán diplomázott. A Pécsi Tudományegyetem doktori iskolájába járt, jelenleg az Egri Vizuális Művészeti Intézet oktatója. Munkái között megtalálhatók konceptuális művek, objektek, helyspecifikus installációk, kinetikus és mozgóképes alkotások is. 2001 óta rendszeresen részt vesz magyarországi és nemzetközi kiállításokon, művészeti projektekben és alkotótáborokban Európától Ázsiáig.
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A kiállítás félórás, maximum 4 főből álló turnusokban tekinthető meg.

Zeman Zoltán - kiállítás / výstava Online

Intézetünk oktatójának online kiállítása