Boros Lili művészettörténész tanulmánya Olga Tobrelutsról

2018. október 21. vasárnap

A debreceni Déri Múzeum kiadásában jelent meg az a 96 oldalas katalógus, ami a Szentpétervárhoz kötődő orosz neoakademizmus egyik emblematikus alakjának, Olga Tobrelutsnak a Modemben 2017 és 2018 fordulóján megrendezett tárlatát foglalja össze. A kötetben olvasható a Vizuális Művézeti Intézet oktatója, Boros Lili művészettörténész tanulmánya, amelyből szélesebb összefüggésekben is megismerhetjük az utóbbi évtizedek egyik legizgalmasabb kortárs orosz alkotóját. A kiadványt a Ludwig Múzeumban Petrányi Zsolt művészettörténész mutatta be.

#visualartsinstitute #vizualismuveszetiintezet #publication #publikacio #vmiajanlo

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról

A művész Tévé, Tűz, Malevics – Fényképek kamera nélkül c. kiállításához kapcsolódó kötetben olvasható oktatónk tanulmánya

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról