Boros Lili művészettörténész tanulmánya Olga Tobrelutsról

2018. október 21. vasárnap

A debreceni Déri Múzeum kiadásában jelent meg az a 96 oldalas katalógus, ami a Szentpétervárhoz kötődő orosz neoakademizmus egyik emblematikus alakjának, Olga Tobrelutsnak a Modemben 2017 és 2018 fordulóján megrendezett tárlatát foglalja össze. A kötetben olvasható a Vizuális Művézeti Intézet oktatója, Boros Lili művészettörténész tanulmánya, amelyből szélesebb összefüggésekben is megismerhetjük az utóbbi évtizedek egyik legizgalmasabb kortárs orosz alkotóját. A kiadványt a Ludwig Múzeumban Petrányi Zsolt művészettörténész mutatta be.

#visualartsinstitute #vizualismuveszetiintezet #publication #publikacio #vmiajanlo

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról

A művész Tévé, Tűz, Malevics – Fényképek kamera nélkül c. kiállításához kapcsolódó kötetben olvasható oktatónk tanulmánya

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról

Oktatónk, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról

Megjelent intézetünk oktatója, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról a Világok között című kiállítás katalógusában.

Oktatónk, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról

Balázs Kata oktatónk az Artmagazin különszámában

A VMI oktatója, Balázs Kata művészettörténész több szöveg szerzőjeként szerepel az Artmagazin januárban megjelent Nyolcvanas évek-különszámában, amelynek szerkesztésében is részt vett.

Balázs Kata oktatónk az Artmagazin különszámában

VINYL - Vizuális nevelés és közösségi művészet városi térben

Dr. OROSZ CSABA képzőművész, a Vizuális Művészeti Intézet egyetemi docensének előadása

VINYL - Vizuális nevelés és közösségi művészet városi térben