Végre tanulhatunk valamit

Publikáció: 2020. szeptember 13. vasárnap

A Képíró utcai Kisterem az elmúlt hónapok kihívásait követően rövid időre kilép a megszokott keretei közül és egy nagyszabású kiállítást rendez a galéria által képviselt fiatal- és középgenerációs művészek részvételével a Kincsem Palotában.
A galéria a közös gondolkodás és az együttműködés mentén kezdeményezte a projektet, lehetőséget kínálva, hogy a virtuális jelenlét helyett újra közvetlen kapcsolatba kerüljünk a művészettel. A kiállítás izgalmas válogatást mutat be a Kisterem által képviselt művészek legfrissebb munkáiból a nagyközönség számára.
A kiállítás exkluzív helyszíne a kiállítás idejére ismét megnyíló Reáltanoda utcai Kincsem Palota, melyet a híres versenyló gazdája, Blaskovich Ernő építtetett az 1870-es években. A Reáltanoda utcában ma is áll a palota, de a háború utáni leválasztások által felszabdalták, évtizedek óta lakatlanul, lezárva, erősen leromlott állapotban van. A különleges apropóból megnyíló, egykor fényűzően berendezett neorenszenszánsz palota emeleti termeiben fellelhetünk megmaradt részleteket a selyemtapétából, díszes kerámiakályhából, ólomüvegablakokból, és a faragott ajtókból.

Kiállító művészek: Albert Ádám, Ex-artists' collective, Fischer Judit, Fodor János, Gosztola Kitti, Káldi Katalin, Kaszás Tamás, Kokesch Ádám, Kristóf Gábor, Kristóf Krisztián, Molnár Zsolt, Randomroutines, Sugár János, Szegedy-Maszák Zoltán, Szinyova Gergő, Vécsei Júlia

Kurátori koncepció: Kisterem

A kiállítás szeptember 11-30. között, keddtől szombatig 14-18 óra között látogatható.

vegretanultunkvalamit

ITDK őszi forduló 2020

November 25-én lezajlott az ITDK őszi fordulója

ITDK őszi forduló 2020

Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat

NYÍLT NAP

VIRTUÁLIS NYÍLT NAP A VIZUÁLIS MŰVÉSZETI INTÉZETBEN 2021 január 28.-án 15:30-tól

NYÍLT NAP

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

Creative Arts Festival ( JICAF) Term of Reference (TOR)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A kortárs fotográfia intézményrendszere

Csizik Balázs fotográfus online előadása

A kortárs fotográfia intézményrendszere

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

PINCE CALL 2021

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

Már látogatható a XXVIII. Miskolci Grafikai Triennálé. Az ünnepélyes díjátadó július 25-én 11.00 órakor lesz, ahol többek között a VMI által alapított díj is átadásra kerül!

A VMI négy oktatója, Csontó Lajos, Kótai Tamás, Orosz Csaba, Zéman Zoltán, és két hallgatója, Bíró Gergő, Tóth Vivien is részt vesz a kiállításon

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria 2020. decemberében rendezi meg a jubileumi, XXV. Miskolci Téli Tárlatot.

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

A koronavírus elleni védekezés érdekében hozott kormányrendelet kapcsán az Eszterházy Károly Egyetem rendkívüli tanítási szünetet rendel el.

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

Télűző maszkégetés

Télbúcsúztató tüzes dáridó

Télűző maszkégetés

Könyvbemutató

az Emancipáció című konferencia keretében.

Könyvbemutató

TÜKÖR ÁLTAL