Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat

Publikáció: 2021. január 7. csütörtök

HALLGATÓI TEHETSÉGGONDOZÁS  NEMZETKÖZI SZINTEN

Az Eszterházy Károly Egyetem már 17. éve kezdeményezője, mentora – a Miskolci Egyetemmel közösen -  a hallgatók részére kiírt Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatnak,
a magyar felsőoktatás egyik leghosszabb ideje működő tehetség- gondozó projektjének.
A pályázati felhívásra miden évben általában Eger, Miskolc, Nyíregyháza mellett 10 határon túli magyar egyetem hallgatói jelentkeznek.
A beérkező pályaműveket 3 egyetem szakembereiből álló zsűri értékeli, s döntésük alapján kerülhetnek a legtehetségesebbek a Kortárs Hangon  ’21 költészetnapi válogatott kötetbe, kaphatnak értékes díjakat.
A hallgatók által kedvelt Kortárs Hangon Műhelyben szakmai képzéssel fejlesztik fiatal költők a kreatív íráskészséget, lapszerkesztők segítik az írásaik megjelenésének lehetőségét.
A pályázat értékét jelzi, hogy rangos irodalmi, művészeti folyóiratok lapdíjakkal, közlési lehetőséggel támogatják a legtehetségesebbeket, s írótábori meghívással segíti  fejlődésüket a Magyar Írószövetség, az Erdélyi Magyar Írók Ligája és a Szlovákiai Magyar Írók Társasága.
További részletek a pályázati felhívásban találhatók!
Várjuk a tehetséges hallgatókat!

letöltendő   JELENTKEZÉSI LAP

ITDK őszi forduló 2020

November 25-én lezajlott az ITDK őszi fordulója

ITDK őszi forduló 2020

NYÍLT NAP

FELVÉTELRŐL A JANUÁRI VIRTUÁLIS NYÍLT NAPUNK

NYÍLT NAP

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

Creative Arts Festival ( JICAF) Term of Reference (TOR)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A kortárs fotográfia intézményrendszere

Csizik Balázs fotográfus online előadása

A kortárs fotográfia intézményrendszere

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

PINCE CALL 2021

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

Már látogatható a XXVIII. Miskolci Grafikai Triennálé. Az ünnepélyes díjátadó július 25-én 11.00 órakor lesz, ahol többek között a VMI által alapított díj is átadásra kerül!

A VMI négy oktatója, Csontó Lajos, Kótai Tamás, Orosz Csaba, Zéman Zoltán, és két hallgatója, Bíró Gergő, Tóth Vivien is részt vesz a kiállításon

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria 2020. decemberében rendezi meg a jubileumi, XXV. Miskolci Téli Tárlatot.

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

A koronavírus elleni védekezés érdekében hozott kormányrendelet kapcsán az Eszterházy Károly Egyetem rendkívüli tanítási szünetet rendel el.

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

Télűző maszkégetés