Orosz Csaba VINYL projektje nyerte az ARTtransfer-díjat

2019. november 15. péntek

Átadták az ARTtransfer-díjat – A Ludwig Múzeum a kortárs művészet közvetítésének elismerésére alapított új díját

A díjjal a Múzeum olyan múzeumpedagógusok, pedagógusok, művészek, művészettörténészek, kurátorok tevékenységét ismerte el, akik a saját területükön az elmúlt időszakban sokat tettek a kortárs művészet közvetítéséért és népszerűsítéséért.

A pályázatra magánszemélyek jelentkezhettek a 2014–19 közötti időszakban megvalósult projektekkel, amelyek középpontjában egy kortárs művészeti esemény, kiállítás, jelenség átgondolt, progresszív, jól adaptálható módszerekkel való közvetítése, interpretációja, pedagógiai megközelítése állt. A megvalósítás formája múzeumpedagógiai foglalkozás, iskolai óra, nyári alkotótábor, témanap, programsorozat, workshop, kiadvány, játék egyaránt lehetett.

A zsűri szempontjai közé tartozott, hogy a bemutatott projektben a kortárs művészet közvetítése során minél nagyobb szerep jusson a cselekvő befogadói attitűdnek, az élményszerűséget szolgáló, innovatív tevékenységi formáknak, ahogy a művészeti, kulturális ismeretek átadásának gyakorlatában is. Szükséges, hogy támogassa az önálló gondolkodást-, munkavégzést, valamint az önálló személyiségek tartalmas együttműködését. A projekt törekedjen az életkori sajátosságok figyelembevételével a médiatudatosságra, erősítse a kritikai szemléletet, az önismeretet, a társadalmi felelősségvállalást: tartsa szem előtt a legkülönfélébb társadalmi igényeket. Lényegi elem, hogy a projekt adaptálható legyen, valamint korlátozott anyagi erőforrások közötti is megvalósulhasson

A pályázatra összesen majd harminc jelentkezés érkezett, a második fordulóba kilenc pályázat jutott tovább, amelyek november 15-én pénteken egy mini konferencián mutatkoztak be a zsűri előtt.

Kassai Hajnal, az EMMI Múzeumi főosztály vezetője méltatta a nyerteseket és adta át a díjakat.

az ARTtransfer díj nyertese:

Orosz Csaba – VINYL

A díj összege (bruttó) 300.000 Ft, azaz háromszázezer forint.
A díj összegét az EMMI Kultúráért Felelős Államtitkársága támogatása biztosítja.

a Ludwig Múzeum különdíjában részesültek:

Fám Erika – Magma Műhely: interaktív kísérletek a képelmélet és kortárs művészet megismertetésére

Váradi Emese – Az Art Project Grouptól az Utópia Áruházig

Elismerésben részesültek:

Benyovszky-Szűcs Domonkos – Értsd a Kortárst!

Grászli Bernadett – HACKeLD a MúLTAT_ötven6van

Horváth Judit – Az Iparművészeti Múzeum Ráth György-villájának két időszaki termébe tervezett Körforgásban című kortárs kiállítássorozat bemutatása

Schneller János – Kortárs találkozások

Somogyi Laura és Wolf Eszter – TUU133-terminál

Turcsányi Lilla – A játék játékosítása

A zsűri tagjai:

Dr. FABÉNYI JULIA, a Ludwig Múzeum igazgatója

KASSAI HAJNAL, az EMMI múzeumi főosztályának vezetője

HEMRIK LÁSZLÓ, a Ludwig Múzeum Múzeumpedagógiai Osztályának vezetője

E. CSORBA CSILLA, művészettörténész, a Pulszky Társaság választmányi tagja

Dr. GERMAN KINGA, egyetemi docens – MOME

SZABICS ÁGNES, képzőművész, művészetpedagógus

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról

A művész Tévé, Tűz, Malevics – Fényképek kamera nélkül c. kiállításához kapcsolódó kötetben olvasható oktatónk tanulmánya

Balázs Kata oktatónk tanulmánya Várnagy Tibor fotográfiáiról

Oktatónk, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról

Megjelent intézetünk oktatója, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról a Világok között című kiállítás katalógusában.

Oktatónk, Dr. Boros Lili tanulmánya Vajda Lajosról

Balázs Kata oktatónk az Artmagazin különszámában

A VMI oktatója, Balázs Kata művészettörténész több szöveg szerzőjeként szerepel az Artmagazin januárban megjelent Nyolcvanas évek-különszámában, amelynek szerkesztésében is részt vett.

Balázs Kata oktatónk az Artmagazin különszámában

A 18. Mezőszemerei Nyílt Tér Művésztelep kiállítása

Széplaky Gerda, filozófus, esztéta, intézetünk oktatója nyitotta meg a Nyílt Tér Művésztelep kiállítását

A 18. Mezőszemerei Nyílt Tér Művésztelep kiállítása