Gratulálunk Csontó Lajosnak

Publikáció: 2019. december 19. csütörtök

Gratulálunk Csontó Lajos intézetvezetőnek, aki az egyetemen végzett kiemelkedő munkája elismeréseként tegnap vehette át az Eszterházy Károly Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Karának Tanácsa által adományozott Művészeti Díjat!

Részlet a méltatásból: habil. Csontó Lajos az elmúlt két évben, intézetvezetőként, és több, mint tíz éve oktatóként segítette az Eszterházy Károly Egyetem, Vizuális Művészeti Intézet dinamikus fejlődését. Aktívan részt vesz az intézmény szakmai közéleti tevékenységében, hazai és nemzetközi, művészeti eredményeivel növeli az egyetem hírnevét.

Kiemelkedő munkájának köszönhetően intézetünk ma már négy önálló tanszékkel működik. Képzési struktúránkban megtalálhatóak a hagyományos tanárképzéstől és a klasszikus képzőművészeti szakoktól – festészet, szobrászat, képgrafika – a sikeres designképzésen át – tervezőgrafika BA és MA –, a filmes és a mozgóképes szakokig a vizuális képzés széles palettája, az elmúlt években többszörös hallgatói túljelentkezéssel. Oktatássegítő, szervezői fáradozásainak köszönhetően olyan országos jelentőségű rendezvények kötődnek tanszékükhöz, egyetemünkhöz, városunkhoz, mint a Tipozóna Fesztivál, és a Képzőművészet és a Média és Design Tanszékek diplomakiállításai.

Művészeti munkája szintén kiemelkedő, országos és nemzetközi hivatkozásokkal rendelkező alkotó, rendszeres kiállítója hazai és nemzetközi, jelentős tárlatoknak. Alkotói eredményességét több rangos szakmai és állami díja, kitüntetése is igazolja (MMA képzőművészeti tagozat ösztöndíja (2019), Miskolci téli tárlat díja (2008), Miskolci Galéria Ösztöndíja, NKA-kiemelt alkotói támogatás, Munkácsy-díj (2007), Budapest Galéria–Cite Internationale des Arts ösztöndíja, Párizs (2006), Római Magyar Akadémia ösztöndíja, XXII. Országos Grafikai Biennálé, Miskolc, (MissionArt Galéria díja) (2004) stb. Művei országos és nemzetközi jelentőségű intézmények közgyűjteményeiben találhatóak.

Vizuális Művészeti Intézet
H 3300 Eger, Leányka út 2.
vmi@uni-eszterhazy.hu

CsontóMűvészetidíj

Kortárs művészeti pályázatok a Fővárosi Nagycirkuszban

Nemzeti Cirkuszművészeti Központ kortárs művészeti pályázatai

Kortárs művészeti pályázatok a Fővárosi Nagycirkuszban

Szín-Biózis II. - Dr. Rieder Gábor tárlatvezetése

Az október 8.-án megnyílt Szín-biózis II. kiállítás tárlatvezetése Dr. Rieder Gáborral.

Szín-Biózis II. - Dr. Rieder Gábor tárlatvezetése

Szín-biózis II.

az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszék és a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festő Tanszék hallgatóinak a Magyar Festészet Napja keretében rendezett közös kiállítása.

Szín-biózis II.

Budapest Art Week keretében: Enigma

Horváth Dániel kiállításmegnyitó

Budapest Art Week keretében: Enigma

Végre tanulhatunk valamit

Nagyszabású kiállítás a Kincsem Palotában

Végre tanulhatunk valamit

FELVMI

Szeretnél Egerben tanulni? Akkor próbáld ki a FELVMI nevű játékunkat!

FELVMI

„Kívülállóként, mégis jelen lenni”

Interjú Szigeti G Csongor képzőművésszel, intézetünk oktatójával

„Kívülállóként, mégis jelen lenni”

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

Creative Arts Festival ( JICAF) Term of Reference (TOR)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A kortárs fotográfia intézményrendszere

Csizik Balázs fotográfus online előadása

A kortárs fotográfia intézményrendszere

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

PINCE CALL 2021

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

Már látogatható a XXVIII. Miskolci Grafikai Triennálé. Az ünnepélyes díjátadó július 25-én 11.00 órakor lesz, ahol többek között a VMI által alapított díj is átadásra kerül!

A VMI négy oktatója, Csontó Lajos, Kótai Tamás, Orosz Csaba, Zéman Zoltán, és két hallgatója, Bíró Gergő, Tóth Vivien is részt vesz a kiállításon

Új kiállítás nyílt a debreceni Modemben

A kiállítás kurátora Dr.Süli-Zakar Szabolcs tanszékvezető egyetemi docens, intézetünk oktatója

Új kiállítás nyílt a debreceni Modemben

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria 2020. decemberében rendezi meg a jubileumi, XXV. Miskolci Téli Tárlatot.

FELHÍVÁS A XXV. MISKOLCI TÉLI TÁRLATRA

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

A koronavírus elleni védekezés érdekében hozott kormányrendelet kapcsán az Eszterházy Károly Egyetem rendkívüli tanítási szünetet rendel el.

UTASÍTÁS RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI SZÜNETRŐL

Télűző maszkégetés

Télbúcsúztató tüzes dáridó

Télűző maszkégetés

Könyvbemutató

az Emancipáció című konferencia keretében.

TÜKÖR ÁLTAL

Faa Balázs kiállítása

TÜKÖR ÁLTAL

Bővített mondat

Csontó Lajos kiállítása

Bővített mondat

6. Székelyföldi Grafikai Biennálé, Sepsiszentgyörgy, 2020

Pályázati felhívás!

6. Székelyföldi Grafikai Biennálé, Sepsiszentgyörgy, 2020

BÉKÉS KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!

Könyvbemutató

Dr. Széplaky Gerda: Sötét és néma – Filozófiai esszék – irodalomról, filmről, képzőművészetről című könyvének a bemutatója