Gratulálunk Csontó Lajosnak

Publikáció: 2019. december 19. csütörtök

Gratulálunk Csontó Lajos intézetvezetőnek, aki az egyetemen végzett kiemelkedő munkája elismeréseként tegnap vehette át az Eszterházy Károly Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Karának Tanácsa által adományozott Művészeti Díjat!

Részlet a méltatásból: habil. Csontó Lajos az elmúlt két évben, intézetvezetőként, és több, mint tíz éve oktatóként segítette az Eszterházy Károly Egyetem, Vizuális Művészeti Intézet dinamikus fejlődését. Aktívan részt vesz az intézmény szakmai közéleti tevékenységében, hazai és nemzetközi, művészeti eredményeivel növeli az egyetem hírnevét.

Kiemelkedő munkájának köszönhetően intézetünk ma már négy önálló tanszékkel működik. Képzési struktúránkban megtalálhatóak a hagyományos tanárképzéstől és a klasszikus képzőművészeti szakoktól – festészet, szobrászat, képgrafika – a sikeres designképzésen át – tervezőgrafika BA és MA –, a filmes és a mozgóképes szakokig a vizuális képzés széles palettája, az elmúlt években többszörös hallgatói túljelentkezéssel. Oktatássegítő, szervezői fáradozásainak köszönhetően olyan országos jelentőségű rendezvények kötődnek tanszékükhöz, egyetemünkhöz, városunkhoz, mint a Tipozóna Fesztivál, és a Képzőművészet és a Média és Design Tanszékek diplomakiállításai.

Művészeti munkája szintén kiemelkedő, országos és nemzetközi hivatkozásokkal rendelkező alkotó, rendszeres kiállítója hazai és nemzetközi, jelentős tárlatoknak. Alkotói eredményességét több rangos szakmai és állami díja, kitüntetése is igazolja (MMA képzőművészeti tagozat ösztöndíja (2019), Miskolci téli tárlat díja (2008), Miskolci Galéria Ösztöndíja, NKA-kiemelt alkotói támogatás, Munkácsy-díj (2007), Budapest Galéria–Cite Internationale des Arts ösztöndíja, Párizs (2006), Római Magyar Akadémia ösztöndíja, XXII. Országos Grafikai Biennálé, Miskolc, (MissionArt Galéria díja) (2004) stb. Művei országos és nemzetközi jelentőségű intézmények közgyűjteményeiben találhatóak.

Vizuális Művészeti Intézet
H 3300 Eger, Leányka út 2.
vmi@uni-eszterhazy.hu

CsontóMűvészetidíj

Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat

NYÍLT NAP

FELVÉTELRŐL A JANUÁRI VIRTUÁLIS NYÍLT NAPUNK

NYÍLT NAP

ITDK őszi forduló 2020

November 25-én lezajlott az ITDK őszi fordulója

ITDK őszi forduló 2020

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

Creative Arts Festival ( JICAF) Term of Reference (TOR)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS!

A kortárs fotográfia intézményrendszere

Csizik Balázs fotográfus online előadása

A kortárs fotográfia intézményrendszere

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

PINCE CALL 2021

PINCE CALL 2021 PÁLYÁZAT!

Már látogatható a XXVIII. Miskolci Grafikai Triennálé. Az ünnepélyes díjátadó július 25-én 11.00 órakor lesz, ahol többek között a VMI által alapított díj is átadásra kerül!

A VMI négy oktatója, Csontó Lajos, Kótai Tamás, Orosz Csaba, Zéman Zoltán, és két hallgatója, Bíró Gergő, Tóth Vivien is részt vesz a kiállításon