A gondatlanság bizonytalansága

Publikáció: 2017. június 19. hétfő

A Yogyakartai Művészeti Intézet XXXIII. évfordulója alkalmából, az Eszterházy Károly Egyetem Média és Design Tanszék első éves MA szakos hallgatói is kiállítottak Indonéziában, A gondatlanság bizonytalansága című Posztgraduális Program keretein belül, a Yogyakartai Művészeti Intézet szervezésében

Intézetünk kiállító hallgatói: Antal Melinda, Erdős Angéla, Mező Anikó, Rudics Mónika, Szemmelroth Balázs, Vajdics Tamás

A gondatlanság bizonytalansága

Korunk fontos kérdése a művészet és a design kortárs kontextusban történő megértése. Számos kortárs alkotó foglalkozik a jelenkor aggályaival: a sebességgel, a távolsággal, a kultúrával, a környezettel és még annyi minden mással. A művészeknek és a tervezőknek meg kell találniuk a módját amiért küzdenek, amivé válnak a jövőben, azt hogyan csempésszék bele kreativitásukon keresztül munkájukba és termékeikbe. Tehát képesek kell lenniük előrelátni és átültetni a problémát jelenünkbe. A művészektől elvárás, hogy alternatív módon gondolkozzanak, és azt alkalmazzák munkáikban egy jobb élet reményéért.
Jelen kiállítás pontosan arról szól, amit Papanek 1958-ban mondott a társadalmi felelősségvállalásról és az erkölcsi ítéletről. Azonban a társadalmi felelősséget és az erkölcsi ítéletet megérteni, majd művészi gondolatokká formálni nem könnyű. A művészeknek komoly tapasztalatra van szükségük, hogy a világról alkotott elképzelésüket a dizájn és művészeti alkotásaik segítségével képesek legyenek kifejezni. Művészetükön keresztül tapasztalhatjuk meg azt, ami ma történik a világban, és amivel majd csak a jövőben szembesülhetünk, és ami egy hatékonyabb gondolkodásmódot nyújthat számunkra.

Konzulens tanárok:
Süli-Zakar Szabolcs
Szigeti G. Csongor

Publicritic 2021 - Digital Smog

Gratulálunk Gebur Norbert, elsőéves Tervezőgrafika BA szakos hallgatónknak, aki 2. helyezést ért el a Publicritic 2021 plakátpályázaton!

Publicritic 2021 - Digital Smog

MA Diplomakiállítás 2021

Tervezőgrafika szak

MA Diplomakiállítás 2021

MA Diplomavédés 2021

Tervezőgrafika szak

MA Diplomavédés 2021

BA Diplomavédés Eger / Animáció / Webdesign / Tervezőgrafika

Megvédték diplomájukat a BA Tervezőgrafikus, Webdesign és Animációs hallgatóink!

BA Diplomavédés Eger / Animáció / Webdesign / Tervezőgrafika

TERVEZŐGRAFIKA felvételi előkészítő Egerben!

Az Eszterházy Károly Egyetem felvételi előkészítőt indít Tervezőgrafika szakra

TERVEZŐGRAFIKA felvételi előkészítő Egerben!

Typefaceseger

Ajándék fontok az egri tervezőgrafikus hallgatóinktól!

Typefaceseger

Nyílt Nap és felvételi konzultációs lehetőség // Tervezőgrafika BA (Grafika, Animáció, Webdesign) és Tervezőgrafika MA

2021. január 28. csütörtök 17 óra

VMI 2020 Diplomakatalógus

Elkészült a VMI 2020-as diplomakatalógusa!

VMI 2020 Diplomakatalógus

MAMA

Az egri Tervezőgrafika MA szakos hallgatóink bemutatják féléves munkáikat!

MAMA

BABA