SZÍN-BIÓZIS kiállítás a Magyar Festészet Napján

Időpont:
2019. 10. 17. Csütörtök 18:00

Helyszín:
3300 Eger Széchenyi u. 4.
Kepes Intézet

Az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészet Tanszékének és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Festő Tanszékének közös kiállítása.

Megnyitja:
Prof. Somody Péter DLA festőművész, a Pécsi tudományegyetem oktatója festőművész, egyetemi tanár és Dr. Horváth Dániel DLA festőművész, az Eszterházy Károly Egyetem adjunktusa, a Magyar Festészet Napja Alapítvány alelnöke.

Kiállítók:
Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar, Festészeti Tanszék:
Csatlós Kitti Asztrid
Kondor Martin
Kovács Petra
Laskai Tibor
Rohrböck Dániel
Szabó Margit
Szabó Réka
Tumpek Dóra

Eszterházy Károly Egyetem, Bölcsészettudományi és Művészeti Kar, Vizuális Művészeti Intézet, Képzőművészeti Tanszék:
Csernus Luca
Dóka Dorottya
Goschler Tamás
Határ Attila
Horváth Rita
Katona Lili
Kökényné Nemoda Enikő
Spinochi Csilla
Szakácsi Zsanett
Vígh Krisztina

INFO
vmi@uni-eszterhazy.hu

A Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszéken a festészettel foglalkozó hallgatók komoly sikereket érnek el az utóbbi években. Országos kiállítások rendszeres szereplői, díjazottjai, az OMDK versenyek sikeres résztvevői.

2018 októberében Eger volt a Magyar Festészet fővárosa, hiszen a Magyar Festészet Napja főrendezvényét az egri Kepes Intézetben tartották. Idén ezt a nagy sikerű eseményt folytatva hagyományteremtő céllal elkezdünk egy különleges, évente ismétlődő sorozatot Szín-biózis címmel.

A szimbiózis a biológiából ismert fogalom, aminek lényege, hogy a különböző fajok szoros együttműködése, együttélése a résztvevőknek előnyt jelent. Kicsit átalakítottuk magát a kifejezést, utalva a közös nyelvre, a vizualitásra, a festészetre. Nem a szoros együttélésről, az együttműködésről van szó, hanem a közös elhivatottságról, a közös nyelven történő kommunikációról, ami összeköt bennünket. Éppen ez az előny, a különbözőségek, és a hasonlóságok megtapasztalása  közös nevezőn belül, ami összeköt bennünket, amit a festészetnek nevezünk. A kiállítás koncepciója nagyon egyszerű, a legfrissebb, legszínvonalasabb munkákat válogatjuk ki a hallgatóinktól, és nem külön termekben állítjuk ki, hanem vegyesen, intézménytől függetlenül.

Szándékunk, hogy minden évben a Magyar Festészet Napjára meghívjuk a hasonló felsőoktatási intézmények hallgatóit. Idén a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának festőit látjuk vendégül.

RAJZ felvételi előkészítő Egerben!

Az Eszterházy Károly Egyetem Képalkotás (festészet, természet-művészet), és Grafikusművész szak rajz előkészítője

RAJZ felvételi előkészítő Egerben!

Vetett árnyék

A Képzőművészeti Tanszék II. és III. évfolyamos képgrafikus hallgatóinak kiállítása a Hallgatói Galériában

Vetett árnyék

4+1 A hónap műtárgyai

A hónap műtárgyai Ostoroson

4+1 A hónap műtárgyai

NYÍLT NAP & Mappanézés ⇾ Képzőművészeti- és tanárképzések 2018.12.04.

2018. december 4-én BEMUTATÓKkal, MAPPANÉZÉSsel és KONZULTÁCIÓval egybekötött NYÍLT NAPot tartunk a KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZÉKen.

NYÍLT NAP & Mappanézés ⇾ Képzőművészeti- és tanárképzések 2018.12.04.

TÁJKÉPZETEK címmel Kopacz Kund kiállítása nyílik a MAMŰ Galériában

Volt hallgatónk kiállítását ERŐSS István képzőművész nyitja meg a MAMŰ Galériában

TÁJKÉPZETEK címmel Kopacz Kund kiállítása nyílik a MAMŰ Galériában

ITDK forduló a Képzőművészeti Tanszéken

A Képzőművészeti Tanszék tavaszi ITDK fordulója május 13.-án került megrendezésre.

ITDK forduló a Képzőművészeti Tanszéken

Beszélgetés Horváth Dániel festőművésszel

A művésszel Sándor Emese beszélget

Beszélgetés Horváth Dániel festőművésszel

A Képzőművészeti Tanszék hallgatói is szerepeltek a kari ITDK napon

Az Uni­Esz­ter­há­zy - EKE Böl­csé­szet­tu­do­má­nyi és Mű­vé­sze­ti Kara no­vem­ber 27-én Kari TDK napot szer­ve­zett a Lí­ce­um­ban.

A Képzőművészeti Tanszék hallgatói is szerepeltek a kari ITDK napon

FEDŐ

Válogatás a Képzőművészeti Tanszék II-III. éves képalkotás, festő szakos hallgatók munkáiból.

FEDŐ

Gratulálunk díjazottjainknak!

Megnyílt a MAT - a Heves Megyei Amatőr Tárlat

Gratulálunk díjazottjainknak!

FAMETSZET WORKSHOP ÉS ELŐADÁS

Albertus Charles Andre Tanama indonéz grafikusművész előadása, és workshop

FAMETSZET WORKSHOP ÉS ELŐADÁS

Kortárs indonéz szobrászat

Yoga Budhi Wantoro szobrászművész előadása a kortárs indonéz szobrászatról.

Kortárs indonéz szobrászat

Leviatán - Horváth Dániel kiállítása